úvod nabízíme, hrajeme pro školky a I.stupeň pro II.stupeň pro SŠ a dospělé na náves, náměstí o souboru napsali o nás můžete nás vidět objednávka, kontakt

Sněhová hrálovna "Nu, tak začněme. Až budeme na konci tohoto příběhu, budeme vědět víc, než víme teď." - začíná světoznámá pohádka Hanse Christiana Andersena.

Příběhy malé Gerdy, která se vydala hledat svého kamaráda až do krajů, kde vládne jen chlad, mráz a studené srdce Sněhové královny, dokáží rozplakat, ale i rozesmát. Krásné písničky a barvitá dynamická scénografie s točnou a dvaceti zezadu voděnými loutkami navíc také potěšit uši i oči.

Inscenace seznamuje s jednou z mravně i umělecky nejpůsobivějších pohádek Hanse Christiana Andersena a pomáhá u dětí budovat hodnotový žebříček, jenž řadí hezké lidské vztahy, věrnost, vytrvalost, obětavost i odvahu nad majetnické i únikové, násilnické i poživačné, stejně jako poraženecky pasivní přístupy k životu a ke světu. Básnickým obrazem vypráví o dospívání a o schopnosti mít rád, jež je jeho předpokladem.

Podle stejnojmenné pohádky Hanse Christiana Andersena scénář, režii, loutky a scénu vytvořil Luděk Richter, kostýmy loutek Věra Čížkovská, hudba Karel Šefrna, hrají Věra Čížkovská a Luděk Richter. Inscenaci podpořil Magistrát hlavního města Prahy.

Inscenace je zamýšlena pro děti od pěti do dvanácti, nejlépe však pro rodiče s dětmi. Diváků by mělo být nejvýše 150. Hrát lze kdekoli, kde diváci dobře uvidí a uslyší: v divadelních klubech, stejně jako v sálcích či třídách, nebo i na zahradě či v jiném klidnějším exteriéru. Hrací prostor o šířce a hloubce 4 a výšce 3 metry, délka představení je 45 minut.

Foto Foto Foto Foto